ПШІНЬКО Олександр Миколайович
Перший Віце-президент ТАУ, керівник Східного наукового центру, академік
Доктор технічних наук, професор, ректор Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, завідуючий кафедрою "Будівлі та будівельні матеріали", Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки, академік Нью-Йоркської Академії, академік та член президії Міжнародної Академії транспорту, керівник її Українського національного відділення, член Міжнародної Асоціації мостобудівників та інженерів-будівників (IABSE, Швейцарія). Відзначений званнями «Почесний залізничник СРСР», «Заслужений працівник народної освіти України», нагороджений орденами «Знак пошани» та «За заслуги» ІІІ ступеня, медалями «За заслуги перед рідним містом», «За наукові досягнення».

     Народився 13 листопада 1948 року в Дніпропетровській області. У 1966 році закінчив середню школу, а в 1972 році – Дніпропетровський інститут залізничного транспорту (ДІІТ) з відзнакою. Після демобілізації з армії повернувся в ДІІТ, з яким пов‘язана вся його подальша трудова діяльність.

     В 1979 році захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, 2002 році – доктора технічних наук. Протягом цього періоду обіймав посади інженера, старшого інженера, завідувача науково-дослідної лабораторії, старшого викладача, доцента, проректора інституту з навчальної роботи. З 1997 року – ректор Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.

     У 2005 році став лауреатом Державної премії України в галузі науки і техніки. Його наукові інтереси пов‘язані з проблемами перспективного розвитку вітчизняної залізничної мережі, вдосконалення рухомого складу, створення транспортних коридорів з перевезення вантажів, впровадження швидкісного руху.